لوله اسپیرال

لوله اسپیرال

لوله اسپیرال چیست؟

لوله اسپیرال در صنعت تهویه مطبوع یکی از اصلی‌ترین کانال‌های گالوانیزه و کانال‌های انتقال هوا می‌باشد. لوله اسپیرال گالوانیزه از نوار ورق گالوانیزه با عرض 14 سانتیمتر به صورت مارپیچ تولید می‌شود. کانال اسپیرال در قطرهای مختلف و ضخامت‌های 0.6، 0.8، 1 و 1.25 میلیمتر تولید می‌شود. کانال‌های اسپیرال گالوانیزه به دلیل ظاهر زیبا در بسیاری از پروژه‌ها، رستوران‌ها و نمایشگاه‌‌ها به صورت اکسپوز و روکار نصب و اجرا می‌شوند.

کانال اسپیرال گالوانیزه به دلیل آن که به صورت مارپیچ تولید می‌شوند از استحکام بالایی برخوردار هستند. همچنین برای استحکام بیشتر در قطرهای بالا در لوله اسپیرال از رخ استفاده می‌شود که به صورت مارپیچ برجستگی بر روی ورق در تمامی طول لوله اسپیرال ایجاد می‌شود.

لوله‌های اسپیرال گالوانیزه از آنجایی که به وسیله دستگاه اسپیرال تولید می‌شود، بسیار سریع تولید شده و نسبت به لوله‌های گالوانیزه درزی بسیار مقاوم‌تر می‌باشد.

ویژگی کانال اسپیرال

طول کانال اسپیرال (Spiral Tube) در شاخه‌های استاندارد 3 متر و 6 متر تولید می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا نصب و اجرای کانال گالوانیزه اسپیرال بسیار سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر از کانال‌های درزی گالوانیزه باشد. به این دلیل که لوله‌ گرد اسپیرال در  3 متر به یک فلنج گرد یا نبشی گرد نیاز دارد در حالی که در لوله‌های گرد گالوانیزه درزی هر 1 متر فلنج استفاده می‌شود که هم هزینه و هم زمان بیشتری برای نصب نیاز دارند. همچنین استفاده از فلنج‌های گرد متعدد در لوله‌های درزی و درزکوب باعث می‌شود که ظاهر و نمای کانال‌های تهویه مطبوع زننده و نامطلوب باشد.

از آنجایی که معمولاً تولید لوله‌های گرد اسپیرال به صورت انبوه صورت می‌‌گیرد در نتیجه امکان دپو و انبار کردن لوله‌های انتقال هوای گالوانیزه وجود دارد و باعث می‌شود دیگر نیازی به تولید به صورت سفارشی نباشد و در نتیجه در زمان صرفه‌جویی بسیاری می‌شود. کانال‌های اسپیرال گرد را می‌توان با استفاده از رابط یا طوقه‌ای معمولی، فلنج گرد و رابط گسکت‌دار به همدیگر متصل کرد. ساپورت‌های کانال گالوانیزه اسپیرال معمولا به صورت یک نیم داره یا دو نیم دایره گرد و با استفاده از سیم بکسل در ارتفاع نصب می‌شوند. استفاده از کانال گالوانیزه سه راهی، کانال‌های گرد گالوانیزه چهار راهی، کانال گالوانیزه زانویی گرد و انواع کانال‌های گرد گالوانیزه، تبدیل چه به صورت گرد به گرد و تبدیل گرد به چهارگوش در طول کانال اسپیرال بستگی به نقشه کانال تهویه مطبوع دارند در پروژه‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

کاربرد لوله فلکسیبل در کانال گالوانیزه

استفاده از لوله فلکسیبل یا کانال فلکسیبل به عنوان انشعابی از لوله اسپیرال در بسیاری از پروژه‌ها رواج دارد. لوله خرطومی IFD، لوله خرطومی PL، لوله خرطومی کمبی، لوله خرطومی الاستومری بسیار پرمصرف می‌باشد. همچنین در بسیاری از پروژه‌‌های صنعتی که از لوله‌های گرد اسپیرال گالوانیزه استفاده می‌کنند جهت استفاده از انشعاب کانال از لوله فلکسیبل (لوله فلکسی) برزنتی استفاده می‌کنند.

خرید اینترنتی

از طریق سایت BADIRAN-SPIRAL می توانید محصول مورد نیاز خود را انتخاب و سفارش دهید.

پیشنهاد برای مشاوره و خرید

برای مشاوره و کسب اطلاعت بیشتر و آگاهی از قیمت انواع لوله اسپیرال با شماره تلفن 09128407303 تماس بگیرید.

si